Zapraszamy na bociani obóz nad Notecią!

DSC_0918.JPGNadnoteckie Koło Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” zaprasza na obóz obrączkowania bocianów białych. Akcja planowana jest w dniach 5-8.07.2012. 

Podobnie, jak w ubiegłym roku, naszą bazą będzie świetlica wiejska w Walkowicach (gm. Czarnków). Podczas obozu planujemy zaobrączkować ok. 100 bocianów, gniazdujących w nadnoteckich miejscowościach (głównie na obszarze Natura 2000 Nadnoteckie Łęgi). Uczestnicy obozu pomagać będą w prowadzeniu tych prac. Oprócz tego biorący udział w imprezie ochotnicy wysłuchają szeregu prelekcji nt. ochrony przyrody. Planowane jest również obrączkowanie innych ptaków.

Obóz kierowany jest głównie do pełnoletnich osób zainteresowanych przyrodą, w szczególności studentów (niepełnoletni mogą uczestniczyć w obozie jedynie pod opieką lub za zgodą osoby dorosłej). Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie poniższego formularza i przesłanie go na adres: notec@salamandra.org.pl – najpóźniej do 28 czerwca! Liczba uczestników ograniczona. W imprezie mogą brać udział jedynie osoby z województwa wielkopolskiego. Uczestnictwo jest bezpłatne. Wyżywienie, napoje i dojazd we własnym zakresie. Zapraszamy!

Formularz dla uczestników obozu – ściągnij

Relacja z biwaku w 2011 r.: http://www.przyroda.most.org.pl/2011/07/obraczkowanie-bocianow-2011/