Wiosenne śpiewy na CD – kup i pomóż bocianom!

Nadnoteckie Koło PTOP „Salamandra” wydało płytę CD pt. „Wiosenne koncerty ptaków”. Nagrania zostały zrealizowane dwa lata temu w dolinie Noteci przez Jakuba Glapana. Koszt wydawnictwa wraz z przesyłką to 20 zł, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na ochronę bocianów białych nad Notecią.

Nie jest to przewodnik do rozpoznawania ptasich głosów. Płyta zawiera koncerty zarejestrowane w trzech wkp.jpgróżnych środowiskach przyrodniczych. Dzięki niej każdy słuchacz będzie mógł w domowym zaciszu odkryć kojące właściwości głosów natury. Wydawnictwo pozwoli też bliżej poznać różnorodność oraz piękno ptasiego śpiewu. W nagraniach usłyszeć możemy głosy kilkudziesięciu gatunków. Oprócz pospolitych takich jak trznadel, potrzeszcz czy kos, na płycie znalazły się również ptaki rzadkie, a niekiedy zagrożone wyginięciem: derkacz, bąk i kulik wielki. Niezwykle brzmią wieczorne koncerty słowików i poranny klangor żurawi. Zachęcamy do wsłuchania się w głosy przyrody!

Aby otrzymać płytę należy złożyć zamówienie na adres: notec@salamandra.org.pl i dokonać wpłaty na wskazane konto. Koszt płyty to 18 zł + 2 zł (koszt przesyłki listem). Całkowity dochód ze sprzedaży płyt jest przeznaczany na działania w ramach projektu „Ochrona bociana białego nad Notecią”. W ramach tego przedsięwzięcia instalujemy specjalne platformy lęgowe dla bocianów, prowadzimy interwencje przyrodnicze, realizujemy transmisję online z bocianiego gniazda w Trzciance oraz obrączkujemy młode boćki. Pomóż chronić nadnoteckie bociany – wesprzyj nasze działania kupując płytę z wiosennymi koncertami ptaków.

Płyta trwa 45 minut. Znajdują się na niej trzy koncerty:

  1. Ptaki łąk i pól
  2. Ptaki mokradeł
  3. Ptaki leśne.

Posłuchaj krótkiego fragmentu nagrania z płyty:

    Nadnoteckie Koło PTOP „Salamandra” składa podziękowania Zakładowi Ekologii Behawioralnej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu za udostępnienie materiałów dźwiękowych.