NOC SÓW w Pile – zapraszamy!

Zapraszamy na Noc Sów w Pile – ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie, poświęcone tym tajemniczym ptakom. Jedyna taka noc w Polsce! Pierwszy raz także w Pile!

Marcowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy i pohukują tak, że włos jeży się na głowie, albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia, innym mieszkańcom lasów z przerażenia… Dowiedz się, dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości. Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru, poznaj dietę tych nocnych łowców!

Dzięki współpracy z regionalnymi przyrodnikami, ornitologami i leśnikami wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, dowiemy się jakie sowy można spotkać w dolinie Noteci oraz w pilskich lasach, a w laboratorium sprawdzimy czym żywią się te tajemnicze ptaki. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy nasłuchiwać i poszukiwać sowy!

Organizatorem imprezy jest Nadnotecki Instytut UAM w Pile, współorganizatorami są: Nadleśnictwo Zdrojowa GóraOgród Botaniczny UAM w PoznaniuFundacja „POLEM, LASEM…”Nadnoteckie Koło PTOP „Salamandra”Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, oraz Polskie Towarzystwo Leśne – Oddział Nadnotecki – Koło przy Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. 

Data i miejsce:

24 marca 2018

godz. 17:00 – 22:00

Nadnotecki Instytut UAM w Pile, ul. Kołobrzeska 15

oraz teren Nadleśnictwa Zdrojowa Góra

Zapisy:

Wydarzenie jest bezpłatne! Aby się zapisać należy wejść na stronę nocsow.pl  i skontaktować się z przewodnikiem (zakładka „Dla uczestników” – „Skontaktuj się z przewodnikiem”). Przewodnikiem pilskiej Nocy Sów jest Mateusz Gutowski, mateusz.gutowski@amu.edu.pl, tel. 618293462.

Zachęcamy do śledzenia aktualności wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/355990741536522/